پاورپوینت الگوريتم کلونی مورچه ها Ant Colony Optimization( ACO )

مطالب دیگر:
📂بررسی و كاربرد روش هاي ازدياد برداشت در مخازن نفتي به کمک تزریق آب گاز و روشهاي گرمايي📂بررسی تاريخ هنر فرش ايران در دوره های مختلف تاریخی از آغاز تا كنون (دوران معاصر)📂بررسی روش های كنترل شيميايي آب در برج هاي خنك كننده📂بررسی کاربرد و اجزا و تقویت و حفاظت و نگه داری سازه‌هاي با اسكلت فولادي (سازه های فولادی📂بررسی تکنولوژی RFID در تشخیص و یا ردیابی اشیا و یا اشخاص با استفاده از امواج رادیویی و مد📂بررسی شمایل نگاری و آثار شمايل نگاري قرون وسطي و بيزانس و مقايسه آن با نقاشي دوره گوتيک📂بررسی سیستم حسابداری سازمان آب و فاضلاب استان اردبیل📂بررسی ویژگی ها و مشخصات گياهان گلدار انگلي و نيم‌انگلي📂بررسی جامع کارت های هوشمند و تکنولوژی پیاده سازی کارت های هوشمند و📂بررسی معماری و بناي تاريخي مسجد جامع نيمور محلات📂بررسی جامع کهکشان راه شیری و منظومه شمسی، مناسب برای ارائه درسی📂بررسی نظريه ها و روش هاي موجود در كنترل كيفيت فرآيند و مراحل تولید و کنترل کیفیت در شرکت📂بررسی سنتز و انواع فازها و خواص سيالون و كاربردهاي بدنه هاي سيالوني و روند استحاله در سیا📂بررسی فرآیند مونتاژ بلیدهای روتور توربین بخار مدل E TYPE📂بررسی معماری باغ های ایرانی و باغ شاهزاده ماهان در کرمان و طراحی هتل باغ پردیس کرمانشاه📂بررسی زندگینامه و سبک معماری و آثار میس وندروهه📂گزارش كار درس مواد و روش هاي ساخت در كارگاه ريخته گري📂گزارش کارآموزی در شرکت کاشی و سرامیک الوند📂گزارش کارآموزی در شرکت سرماآفرین📂بررسی جامعه شناسي نفاق از دیدگاه قرآن📂پروژه درس طراحی صنعتی 1 (فرآیند طراحی) با موضوع طراحی برای فضاهای پرت و کنجها .📂بررسی جامع نقش بر جسته هاي تخت جمشيد📂گزارش کارآموزی در شرکت صنایع چوب بابک📂بررسی تاثیر مهاجرت و حاشيه‌نشيني بر امنيت اجتماعي شهرها، نمونه موردی شهر مشهد📂بررسی معماری و بنای تاریخی مصلی مشهد
پاورپوینت,الگوريتم,کلونی,مورچه,ها,Ant,,Colony,,Optimization(,ACO,),پاورپوینت الگوريتم کلونی مورچه ها Ant,Colony,Optimization( ACO ),دانلود پاورپوینت الگوريتم کلونی مورچه ها Ant Colony Optimization( ACO ) ,دانلودپاورپوینت الگوريتم کل|31024863|rdz
در این مطلب از سایت شما فایل با عنوان پاورپوینت الگوريتم کلونی مورچه ها Ant Colony Optimization( ACO ) را مشاهده می نمایید.


دانلود پاورپوینت با موضوع دارای 21 اسلاید و با فرمت .ppt و قابل ویرایش و آماده برای ارائه ، چاپ ، تحقیق و کنفرانس می باشد.

تعداد اسلاید : 21 اسلاید


فرمت فایل: پاورپوینت .ppt و قابل ویرایش


آماده برای : ارائه ، چاپ ، تحقیق و کنفرانس


قسمتی از متن نمونه:


فهرست مطالب

- مقدمه
- بهینه سازی مسایل به روش کلونی مورچه
- مورچه ها چگونه می توانند کوتاه ترین مسیر را پیدا کنند؟
- مزیتهای ACO
- کاربرد ACO
- مسیر یابی شبکه های کامپیوتری با استفاده از ACO
- الگوریتم ACO
- الگوریتم کلی حرکت
- نتیجه گیری

مقدمه
الگوريتم کلوني مورچه براي اولين بار در سال 1992توسط دوريگو Dorigo) ) و همکارانش به عنوان يک راه حل چند عامله (Multi Agent) براي مسائل مشکل بهينه سازي مثل فروشنده دوره گرد ارائه شد.
عامل هوشند Intelligent Agent) ) موجودي است که از طريق حسگر ها قادر به درک پيرامون خود بوده و از طريق تاثير گذارنده ها مي تواند روي محيط تاثير بگذارد.
آنچه بنيان فكري الگوريتم مورچگان بر آن بنا شده است را مي توان بسادگي و در يك جمله بيان نمود: " مورچه ها در بين موانع و محدوديت هاي موجود در طبيعت هميشه از بين جايگشت هاي متفاوت براي رسيدن به غذا، بهينه ترين راه را انتخاب مي كنند".

بهینه سازی مسایل بوسیله کلونی مورچه
همانطور که مي دانيم مسئله يافتن کوتاهترين مسير، يک مسئله بهينه سازيست که گاه حل آن بسيار دشوار است و گاه نيز بسيار زمانبر. بعنوان مثال مسئله فروشنده دوره گردTSP)) در اين مسئله فروشنده دوره گرد بايد از يک شهر شروع کرده، به شهرهاي ديگر برود و سپس به شهر مبدا بازگردد بطوريکه از هر شهر فقط يکبار عبور کند و کوتاهترين مسير را نيز طي کرده باشد. اگر تعداد اين شهرها n باشد در حالت کلي اين مسئله از مرتبه (n-1)!است که براي فقط 21 شهر زمان واقعا زيادي مي برد:
روز1013*7/1 = S1016*433/2 = ms10*1018*433/2 = 20!
با انجام يک الگوريتم برنامه سازي پويا براي اين مسئله ، زمان از مرتبه نمايي بدست مي آيد که آن هم مناسب نيست. البته الگوريتم هاي ديگري نيز ارائه شده ولي هيچ کدام کارايي مناسبي ندارند. ACO الگوريتم کامل و مناسبي براي حل مسئله TSP است.